אמו של אליעזר מספרת:

אליעזר נולד בכ"ט תמוז תשמ"ג, בן שני אחרי בת בכורה. גרנו אז ברובע היהודי בירושלים.

כשאליעזר היה בן 17 עברנו לגוש עציון . אליעזר למד ביסודי ברובע ולאחר מכן בתיכון הימלפרב.

eliezer3

בלידה של אליעזר הרגשתי שאליעזר פרץ מהרחם במהירות והחלטיות כמי שאין לו ספק לאן ואת מה הוא הולך לפגוש. אחרי שבועיים התגלה אצל אליעזר מום במע' העיכול (נולד בלי כיס מרה ובלי הקשר בין הכבד למע' העיכול).ברוך השם הרפואה כבר מצאה פיתרון ע"י אדם מיפן בשם קאסאי ועמדנו בפני ניתוח ראשון עם סכנהאבל עם סיכוי. אליעזר זכה למנתח מבורך גם בידיים וגם באישיות (פרופ' שילר) ועמד בהצלחה בניתוח שהיה למעשה שלב ראשון בתהליך. בסופו של דבר עד גיל שנתיים וחצי הסתיים התהליך בהצלחה ב"ה עם שיתוף פעולה מלא של אליעזר שתפקד כחייל מסור, הסכים לכל הדרישות בהרבה כח וללא תלונות.כמו למשל כאשר נדרש ממנו לשתות את מיצי המרה המרים שנאספו בחודשים הראשונים מחוץ לגוף והיה צריך להחזיר אותם לגוף בשתייה.

הקב"ה חנן את אליעזר בשמחת ואהבת חיים אדירה, בשכל חד וחריף, בבינה, בחוש הומור מיוחד ומדבק, בסקרנות, התעניינות בעולם באנשים ובאומץ לב.עם כל הכלים האלו התמודד אליעזר בשנים הראשונות והדביק את הפערים הפיזיים שצבר בשנותיו הראשונות. תמיד אתגר את עצמו גם במשימות ובשאיפות בתחומים שהיו עבורו יותר קשים.

השנים ברובע עברו על אליעזר בשמחה ובנעימות מיוחדת. היה לו כושר חברתי ומנהיגותי. הוא יזם הרבה יוזמות שחלק מהן קשורות לתחום העסקי. לדוגמא: ייבא ממתקים מחו"ל ושווק אותם בשמחה לילדי הרובע, מכר מוצרים לעולי הרגל שהיו מגיעים בחגים ולצורך זה היה לפעמים משנה את צבע וסוג הכיפה ורוכש לעצמו כמה מילים בשפות שונות שהיו דרושות ליצירת קשר עם הקונים ומפעיל לצידו קבוצת חברים שנהנו לעבוד איתו. בשנים המאוחרות יותר עבד בחנות הבייגלס' ברובע,נהנה לשרת את הלקוחות ו"להריץ צחוקים" עם העובדים ולתת צדקה לעניים ולמקבצי הנדבות שעברו אצלו בחנות ונקשרו אליו בקשר מיוחד.

בגיל בר המצווה התגלה אצל אליעזר כשרון מיוחד בקריאת התורה.הוא קרא קריאה מרגשת ופותחת שעריםבפרשת ואתחנן. בחגיגת בר המצווה שלו המשיך את הכישרון המוזיקאלי שלו כשהצטרף בשירים ללהקת פרחי ירושלים ובמשך השנים גם השתתף בחוג חזנים ופיתוח קול.

לאחר התיכון למד אליעזר במכינה בעצמונה ,שם חוה חוויה קשה של כניסת מחבלים למכינה ורצח של חמישה מחבריו.

eliezer2

לאחר המכינה פנה אליו אדם שהכיר אותו מעבודתו בחנות ברובע והציע לו לפתוח איתו עסק דומה בשכונת מאה שערים ליד ישיבת מיר. וכך היה . אליעזר חקר, בדק, תכנן וביצע ובכך הרים עסק עבור אותו אדם כולל פירסום עובדים וכו'. אליעזר הפעיל את המקום ובאותה הזדמנות גם רחש לעצמו אוצר מילים ביידיש כדי לתקשר עם הקלינטים ולשרת אותם בשמחה ברוח טובה.

בגיל 19 התחילו לאליעזר שיעולים רציניים ביותר. לאחר כחצי שנה שהרופאים לא הצליחו לברר את מקור הבעיה התברר שאליעזר קיבל ניסיון נוסף להתמודד איתו במחלה לא פחות קשה מהראשונה-בסרטן הריאה הנדירה לגילו.

הטיפול הקונבנציאלי במחלה הפריע לטיפול בכבד שמלכתחילה היה במצב לא תקין והתחלנו להיעזר גם בתחומים שונים ברפואה המשלימה.

ניתוח לא היה אפשרי במצב אליו הגיעה המחלה מאחר והתפשטה כבר בכיוון המחבר בין שתי הריאות והרופאים הסבירו שאין אפשרות לניתוח במצב כזה.

התמודדות זו בפעם השנייה הייתה מאד קשה, במיוחד שזו בדיוק תקופה שחברה בגילו יצאו לטייל בעולם ולשרות הצבאי.(ב"ה אליעזר הספיק במשך שנות התיכון לטייל בכמה מקומות בעולם עם חבריו)

בגלל מחלת הכבד לא קיבלו את אליעזר לשרות מן המניין בצבא.אך אחרי השתדלות רבה הוא התקבל להתנדב בחייל המודיעין, שרות זה התבטל עקב גילוי מחלת הסרטן.

במשך השנתיים האחרונות לחייו אליעזר עבר הרבה מאד התמודדויות אבל הדברים שהספיק היו עצומים.הכל בכיוון של רצון לחוות,רצון לחיות טוב וכל הזמן ניהל במקביל דו שיח עם הקב"ה על איך?מה?ולמה?

eliezer1

אליעזר בשנתיים אלו הקים עסק,נסע לטיול בחו"ל שבו התמודד עם ניתוח מסובך ביותר שנקלע אליו כתוצאה מבעיה שהתעוררה משתי המחלות(כבד והסרטן). הוא הספיק גם ללמוד סימסטר אחד באוניברסיטה ברחובות במגמה של מלונאות וגר ברחובות בדירה עם חבר.

המשיך לפתח את תחביב הבישול שלו שכמובן גם בתחום זה לא שכח את הזולת והיה מכין בהתנדבות והשקעה סעודות פורים למשפחות נזקקות.

בחודשים האחרונים לחייו אליעזר למד בעצמו את ספר מסילת ישרים של הרמח"ל ואת מסכת פרקי אבות והצליח למשוך את המשפחה ללימוד משותף.אליעזר הפנים וישם את הלימוד על עצמו. למד להודות על כל נק' קטנה של טוב שקיבל והצליח להפוך את הכעס על היסורים שעוברים עליו באהבה יותר חזקה וחשיבה על הקרובים אליו בעיקר על בני המשפחה. עד הרגע האחרון אליעזר לא הפסיק לתכנן נסיעות בעולם ותוכניות איך להטיב את מצבו.יחד עם זאת היה מוכן לעמוד באומץ לפני הרב יומיים לפני שנפרד מאיתנו ולדבר על הפחד שלו להיפרד מהחיים בעולם הזה.

בחודש האחרון לחייו סבל אליעזר בנוסף לכאבים "הרגילים" ממצוקה קשה של נשימה. בערב שבת פרשת תזריע – מצורע ז' ניסן הקפנו אותו כל המשפחה מסביב למיטה בביה"ח הדסה. גמרנו להתפלל תפילת קבלת שבת באווירה מיוחדת ומרוממת וכמה דקות אחרי סיום התפילה הגיעו השליחים להחזיר את נשמתו של אליעזר ונפרדנו ממנו לא מוכנים..

אנחנו חיים עם נשמתו של אליעזר יום יום, בשבתות,בחגים בשמחות משפחתיות וגם עם חברים קרובים שמצטרפים אלינו כמשפחה.

הכוחות העוצמתיים של אליעזר מלווים אותנו ומחזקים אותנו בשמחת חיים,בקשר מתחזק אל הקב"ה שהראה לנו הרבה עזרה ורחמים בזמנים קשים.

eliezer4

נשמתו משפיעה עלינו בעבודת המידות, בהשתדלות לחריצות ועשייה כשהבטלה והעיפות קורצת ובעוד הרבה התמודויות שכל שנה מתרבות ומתעצמות.

מודים לקב"ה שזכינו לאליעזר לזמן הקצר-ארוך ומתפללים לזכות להיפגש איתו גם בתחיית המתים.